Plastyka sensoryczna (przedszkole, klasy 1-3)
Zajęcia, podczas których dzieci pracują z różnorodnymi materiałami o różnych, fakturach, temperaturach i zapachach, takimi jak piasek kinetyczny, masa solna, farby, pianki czy naturalne składniki - ryż, kasza, mąka. Celem takich zajęć jest nie tylko rozwój kreatywności, ale również wspieranie motoryki małej, koordynacji ręka-oko i integracji sensorycznej. To świetna forma nauki poprzez zabawę, która pozwala na swobodną ekspresję i rozwijanie wyobraźni.
Terapia ręki (zajęcia indywidualne, w dwuosobowych grupach)
Zajęcia wspierające rozwój sprawności manualnej, koordynacji ruchowej i precyzji ruchów dłoni oraz palców poprzez różnorodne ćwiczenia – ugniatanie plasteliny, nawlekanie koralików, rysowanie, wycinanie czy zabawy manipulacyjne. Celem terapii jest poprawa siły mięśniowej, koordynacji i samodzielności w codziennych czynnościach, takich jak pisanie, zapinanie guzików czy chwytanie przedmiotów.
Bajkoterapia (przedszkole)
Metoda terapeutyczna polegająca na wykorzystaniu bajek i opowieści do wspierania rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego dzieci. Specjalnie dobrane historie pomagają maluchom zrozumieć trudne sytuacje, radzić sobie z lękami, rozwijać empatię i budować poczucie własnej wartości. To skuteczna i łagodna forma terapii, która wspiera rozwój wyobraźni i daje poczucie bezpieczeństwa.
Zajęcia z koncentracji i uważności (klasy 1-3)
Zajęcia mindfullness pomagają dzieciom rozwijać umiejętność skupienia, spokoju i uważnego obserwowania świata. Poprzez zabawy sensoryczne, ćwiczenia oddechowe, proste techniki medytacyjne i ruchowe (joga dla dzieci), uczymy, jak radzić sobie z rozproszeniem i emocjami. Dzięki angażujących historiom, pracom plastycznym i zabawom w skupienie, dzieci rozwijają cierpliwość, lepszą pamięć i większą świadomość siebie i otoczenia. Zajęcia odbywają się w atmosferze relaksu i radości, sprzyjając harmonijnemu rozwojowi najmłodszych.
Zajęcia EXPERIENCE (przedszkole, zerówka, klasy 1-3)
Zapoznaje dzieci z eksperymentami z różnych dziedzin życia. Zajęcia pomagają zrozumieć zjawiska, które dzieci natrafiają na co dzień. Zajęcia z experience w praktyce pokazuje, że każde doświadczenie, każdy eksperyment jest naturalną formą zabawy. Chcę zachęcać dzieciaki do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, do rozumienia świata i jego zmieniania!
Nauka z zabawą.
Hipoterapia
Jest metodą rehabilitacji psychoruchowej w towarzystwie koni. Terapia jest stosowana w każdym wieku, szczególnie w rehabilitacji dzieci i młodzieży. Najważniejszym aspektem hipoterapii jest przebywanie z żywym zwierzęciem, dzięki czemu jej działanie jest holistyczne - zapewnia rozwój psychoruchowy, psychiczny, psychomotoryczny i sensoryczny.
Szachy
Nauka gry w szachy to doskonała okazja do spędzenia twórczo czasu. Nasi uczniowie kształtują wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą koncentrację i pamięć. Nauka gry w szachy sprzyja zwiększeniu aktywności umysłowej dziecka, rozwija inteligencję i umiejętność logicznego, strategicznego myślenia. To alternatywa dla smartfonów, gier komputerowych i zamknięcia się w wirtualnym świecie, to okazja do spotkania się i nauki wytrwałości, cierpliwości oraz ćwiczenia umiejętności panowania nad sobą.